Kontakt

Vår personal

Skolledning

Rektor
Malin Bragner
Tel: 08–400 289 91
Mobil: 073-522 74 91
E-post: malin.bragner@odengymnasiet.se

Biträdande rektor
Erik Bengtsson
Mentor: SA21
Tel: 08–400 289 05
Mobil: 073-522 74 05
E-post: erik.bengtsson@odengymnasiet.se

Administration

Skoladministratör
Lena Berger Kourkouni
Tel: 08–400 289 72
E-post: lena.berger.kourkouni@odengymnasiet.se

Ekonomichef
Linda Bengtsson
Tel: 08–400 289 03
E-post: linda.bengtsson@aprendere.se

IT-support
Headsite
Tel: 08–122 00 800
E-post: support@headsite.se

SYV

Studie- och yrkesvägledare (tisdag 8:00-16:30)
Baris Ozcan
Tel: 08-400 289 29
Mobil: 073-522 74 29
E-post: baris.ozcan@odengymnasiet.se

Elevhälsa

Skolsköterska (måndag/tisdag jämna veckor)
Paula Fernandez Andåker
Tel: 08–400 289 65
E-post: skolskoterska@odengymnasiet.se

Skolläkare
Katarina Karlebo
Bokas via skolsköterska

Skolpsykolog
Johan Kaneko
Bokas via skolsköterska

Kurator (måndag, onsdag & torsdag)
Alice Valentin
Tel: 08–400 289 48
E-post: alice.valentin@odengymnasiet.se

Specialpedagog/-lärare
Elisabet Berg
Tel: 08-400 510 17
E-post: elisabet.berg@odengymnasiet.se

Lärare

Gymnasielärare stylist/frisör
Pauline Andersson
Mentor: HV21
Mobil: 073-522 74 37
E-post: pauline.andersson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare stylist – programlagsledare/förstelärare HV
Pamela Danatzis
Mentor: HV22A
Mobil: 076-896 21 73
E-post: pamela.danatzis@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/naturvetenskap
Diana Danear
Mentor: SA22B
Tel: 08–400 289 17
Mobil: 073-522 74 17
E-post: diana.danear@odengymnasiet.se

Gymnasielärare kemi/teknik/matematik
David Mehdipoor
Mentor: TE22
Mobil: 076-522 74 90
E-post: david.medhipoor@odengymnasie.se

Gymnasielärare franska/arabiska som modersmål
Radhia Fathallah
E-post: radhia.fathallah@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/programmering, webbutveckling – programlagsledare/förstelärare TE
Nikolaos Georgiadis
Mentor: TE20
Tel: 08–400 289 87
Mobil: 073-522 74 87
E-post: nikolaos.georgiadis@odengymnasiet.se

Gymnasielärare idrott & hälsa/naturkunskap (föräldraledig HT-22)
Poria Goniband
E-post: poria.goniband@odengymnasiet.se

Gymnasielärare frisör (föräldraledig VT-23)
Teodora Kurt
Mentor: HV22B
Mobil: 076-896 21 70
E-post: teodora.kurt@odengymnasiet.se

Gymnasielärare samhällskunskap
Robin Frischenfeldt
Mentor:SA22A
Mobil: 073-522 74 39 
E-post: robin.frischenfeldt@odengymnasiet.se

Gymnasielärare frisör (vikarie för Teodora)
Katarina Zettergren
Mobil:
E-post: katarina.zettergren@odengymnasiet.se

Gymnasielärare frisör
Lina Melin
Mentor: HV20
Tel: 08–400 289 36
Mobil: 073-522 74 36
E-post: lina.melin@odengymnasiet.se

Gymnasielärare introduktionsprogrammet
Fredrik Malmqvist
Tel: 
Mobil: 073-522 74 38
E-post: fredrik.malmqvist@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/fysik
Daniel Mattsson
Tel: 
E-post: daniel.mattsson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare spanska
Sandra Casal-Eriksson
E-post: sandra.casal-eriksson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare religion/historia
Selin Baser
Mentor: SA21
Mobil: 073-522 74 46
E-post: selin.baser@odengymnasiet.se

Gymnasielärare psykologi/svenska/svenska som andraspråk
Jonas Berntsson
Mentor: SA22A
Tel: 08–400 289 43
E-post: jonas.berntsson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare engelska/svenska/svenska som andraspråk
Maie Sene
Mentor: SA20
E-post: maie.sene@odengymnasiet.se

Gymnasielärare engelska
Göran Gustavsson Nordström
Mentor: TE21
Tel: 08–400 289 73
E-post: gregory.zampithas@odengymnasiet.se

Gymnasielärare engelska/svenska – förstelärare
Ranim Kasto
Mentor: SA22B
Tel: 08-400 510 74
Mobil: 076-896 21 74
E-post: ranim.kasto@odengymnasiet.se

Gymnasielärare idrott & hälsa (vikarie för Poria)
Oskar Johansson
Mobil: 073-522 74 57
E-post: oskar.johansson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/fysik
Fatima Masic
Tel: 
Mobil: 
E-post: fatima.masic@odengymnasiet.se

Gymnasielärare media
Evy Akand
Mobil:
E-post: evy.akand@odengymnasiet.se