Kontakt

Vår personal

Skolledning

Rektor
Malin Bragner
Tel: 08–400 289 91
Mobil: 073-522 74 91
E-post: malin.bragner@odengymnasiet.se

Biträdande rektor

Erik Bengtsson


Tel: 08–400 289 05


Mobil: 073-522 74 05


E-post: erik.bengtsson@odengymnasiet.se

Administration

Skoladministratör
Lena Berger Kourkouni
Tel: 08–400 289 72
E-post: lena.berger.kourkouni@odengymnasiet.se

Ekonomichef
Linda Bengtsson
Tel: 08–400 289 03
E-post: linda.bengtsson@apendere.se

IT-support
Headsite
Tel: 08–122 00 800
E-post: support@headsite.se

SYV

Studie- och yrkesvägledare
Ellen Jernberg
Tel: 08–400 289 29
E-post: ellen.jernberg@odengymnasiet.se

Elevhälsa

Skolsköterska
Marie Möller
Tel: 08–400 289 65
E-post: skolskoterska@odengymnasiet.se

Skolläkare
Katarina Karlebo
Bokas via skolsköterska

Skolpsykolog
Johan Kaneko
Bokas via skolsköterska

Kurator
Alice Valentin
Tel: 08–400 289 48
E-post: alice.valentin@odengymnasiet.se

Specialpedagog
Emilia Snell
Tel: 08–400 289 41
E-post:emilia.snell@odengymnasiet.se

Speciallärare
Elisabet Berg
Tel: 08-400 510 17
E-post: elisabet.berg@odengymnasiet.se

Lärare

Gymnasielärare stylist/frisör (föräldraledig HT21)
Pauline Andersson
Mobil: 073-522 74 37
E-post: pauline.andersson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare stylist
Pamela Danatzis
Mentor: HV19
Mobil: 076-896 21 73
E-post: pamela.danatzis@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/naturvetenskap
Diana Danear
Tel: 08–400 289 17
Mobil: 073-522 74 17
E-post: diana.danear@odengymnasiet.se

Gymnasielärare kemi/teknik/matematik
David Mehdipoor
Mentor: TE20
E-post: david.medhipoor@odengymnasie.se

Gymnasielärare franska
Radhia Fathallah
E-post: radhia.fathallah@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/programmering/webbutveckling
Nikolaos Georgiadis
Mentor: TE19
Tel: 08–400 289 87
Mobil: 073-522 74 87
E-post: nikolaos.georgiadis@odengymnasiet.se

Gymnasielärare idrott & hälsa/naturkunskap
Poria Goniband
E-post: poria.goniband@odengymnasiet.se

Gymnasielärare svenska/svenska som andraspråk, engelska och tyska, biblioteksansvarig
Christina Johansson
Mobil: 076-111 19 18
E-post: christina.johansson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare introduktionsprogrammet
Sanne Sundström
Mentor: HV21
Tel: 08–400 289 39
Mobil: 073-522 74 39
E-post: sanne.sundstom@odengymnasiet.se

Gymnasielärare frisör (föräldraledig HT21/VT22)      Teodora Kurt
Mentor: HV20SF
Mobil: 076-896 21 70
E-post: teodora.kurt@odengymnasiet.se

Gymnasielärare frisör
Lina Leczinsky
Mentor: HV20
Tel: 08–400 289 36
Mobil: 073-522 74 36
E-post: lina.leczinsky@odengymnasiet.se

Gymnasielärare stylist/frisör (vikarie för Teodora)
Lena Couskun de Souza
Mentor: HV20
Tel: 08-400 289 37
E-post: lena.coskun.de.souza@odengymnasiet.se

Gymnasielärare matematik/fysik
Daniel Mattsson
Tel: 08–400 289 43
E-post: daniel.mattsson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare spanska
Sandra Casal-Eriksson
E-post: sandra.casal-eriksson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare samhällskunskap/geografi
Mirjam Nordström
Mentor: SA21
Tel: 08–400 289 46
Mobil: 073-522 74 46
E-post: mirjam.nordstrom@odengymnasiet.se

Gymnasielärare religion/svenska/filosofi
Mikael Svensson
Mentor: SA19
Tel: 08–400 289 57
Mobil: 073-522 74 57
E-post: mikael.svensson@odengymnasiet.se

Gymnasielärare engelska/historia
Gustav Tellefsen
Mentor: SA20
Mobil: 076-896 21 74
E-post: gustav.tellefsen@odengymnasiet.se

Gymnasielärare medieämnen/svenska
Tanja Ylvenius
Mentor: SA21
Tel: 08-400 289 49
Mobil: 073-522 74 49
E-post: tanja.ylvenius@odengymnasiet.se

Gymnasielärare engelska/tyska
Gregory Zampithas
Mentor: TE21
Tel: 08–400 289 73
E-post: gregory.zampithas@odengymnasiet.se

Gymnasielärare frisör (vikarie för Pauline)
Oraka Pulgu
E-post: oraka.pulgu@odengymnasiet.se

Scroll to Top